Nacházíte se v archívu roku 2020 - aktuální ročník naleznete zde.

Náš příběh

Odhodlání, aby Ostrava byla místem, kde se sejdou včelaři ze všech koutů země a blízkého příhraničí Polska a Slovenska, stálo za vznikem jarního včelařského veletrhu Včela!!! 2019Jako „předskokana“ můžeme považovat výstavu Život na zahradě, kde speciální sekce včelařství zaujímala své pevné místo hlavně v období do roku 2015. Pustili jsme se s vervou do díla a chceme v Ostravě vybudovat tradici, která přispěje k rozvoji oboru a hlavně k povědomí o včelařství. Vzorem nám jsou obdobné akce s dlouholetou tradicí v Rakousku, Německu a Maďarsku. 

Včelaři v České republice neměli možnost celorepublikových setkání s výrobci, obchodníky a učiteli včelařství na jednom místě. Akce, která pravidelně a každoročně pozve všechny včelaře a zájemce o obor včelařství se zrodila a jaro 2019 bylo prvním ročníkem. Zájem odborné i laické veřejnosti byl velký a nám se podařilo odstartovat mezinárodní akci s potenciálem se vyvíjet. Bohužel, další jarní termín pro rok 2020 byl zrušen z rozhodnutí vlády ČR. 

Na přání vystavujících i návštěvníků zařazujeme podzimní veletrh Včela!!!, který bude koncipován jako veletrh „MEDU A APITERAPIE“.

Věříme, že návštěvníci i vystavující budou spokojeni a podzim na Černé louce zahájíme ve znamení včel a zdraví.

 

 

 


Ke stažení:

Spoluorganizátor
Partner
Mediální partner
Mediální podpora

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Manažerka veletrhu

Zuzana Boháčová
+420 602 593 447
zuzana.bohacova@cerna-louka.cz

Marketing veletrhu

Jana Jalůvková
+420 723 982 003
jana.jaluvkova@cerna-louka.cz