Novinky

Přednášky jsou kompletní

1.9.2021

Pátek 3. září 2021 

10:30     Zahájení

 

11:00   Včelaříme v souladu s přírodou, Ing. Jan Peterek - propagátor přirozeného včelaření bez aplikace tvrdých léčiv se rád podělí o své zkušenosti a výsledky. Jeho přednášky jsou mnohými vyhledávanými a mnohými zatracované. Obdivujeme jeho nezdolnou vůli a zápal pro svou věc.

12:00   Včelí produkty – regionální rozdíly, Petr Vičan – nezdolný propagátor oboru včelařství z Vigantic. Organizátor populárních regionálních „Medolízaček“ a „Odpoledne u včelaře“ získal značnou popularitu. Rád hodnotí a srovnává. Ve své sbírce má medy z různých koutů naší republiky a Evropy. 

13:00   Včelaření na malých buňkách, RNDr. Leopold Matela – praktik a uznávaný včelař, který hledá cesty, jak zdolávat nebezpečné nákazy včel i cestou menších buněk. Seznámí nás s výsledky svého bádáni.

14.00   Izolátory matek v praxi a jejich budoucnost, Miroslav Sedláček – Uznávaný profesionál v oboru včelařství nejen v ČR, ale jeho popularita sahá na Slovensko, Polsko, Německo a Rakousko. Jeho bohatá včelařská praxe je vždy mezi včelaři vyhledávaná a máme tu čest ho v Ostravě poslouchat.

 

Sobota 4. září 2021

 

11:00   Včelí produkty a posílení imunity, MUDr. Radek Hubač lékař, voják z povolání, včelař. Zajímavá kombinace, která nabízí poutavý a profesionální pohled na včelí produkty a jejich vliv na imunitu člověka v těžce zkoušené době. 

13:00   Použití termokomory v chovu včel, Ing. Roman Slavík – propagátor vzdělávání v oboru včelařství, protagonista Včelařské univerzity v Uherském Hradišti, populární lektor. Je nejzasvěcenějším člověkem v ČR pro zdolávání Varroázy prostřednictvím Termokomory. Oceněný na Kongresu Apimondia v Montrealu 2019. 

14:00     Na Varrózu ultrazvukem pomoci SONIC EMITER, Marian Surowiec - je vědecký pracovník a včelař. Svůj výzkum na zdolávání Varroázy pomocí samotných včel zaměřil na využití ultrazvuku. Tuto metodu tři roky testoval v Anglii a dnes dále testuje v Polsku. Tato metoda využívá fyziologie včely a nezatěžuje úlový prostor chémií. Přednáška vhodná pro pokrokové včelaře.  

14:45   Aby včely neměly hlad, Karel Ostárek populární lektor (zahradník), včelař, který aplikuje v praxi to, o čem na svých přednáškách mluví. Výsev včelí louky je možný na každém stanovišti. 

15:30   Izolátory matek v praxi a jejich budoucnost, Mgr. Václav Sciskala - propagátor izolátorů při zdolávání nebezpečných nemocí včel. Izolátory dostat do zootechniky vedení včelstev, to je způsob, jak omezíme aplikaci chemie do včelstev a pomůžeme včelám v této těžké době.

Změna programu vyhrazena

 

Zpět

Spoluorganizátor
Partner
Záštita
Mediální partner
Mediální podpora

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Manažerka veletrhu

Zuzana Boháčová
+420 602 593 447
zuzana.bohacova@cerna-louka.cz

Marketing veletrhu

Jana Jalůvková
+420 723 982 003
jana.jaluvkova@cerna-louka.cz