Novinky

Pomoc včelkám

23.6.2022

Evropská komise představuje očekávaný nový zákon o obnově přírody. Jeho cílem je pomoct zastavit vymírání včel i dalších druhů, stejně tak zbrzdit rychle postupující erozi půdy. Novinky na to upozornila hlavní analytička projektu České zájmy v EU Helena Truchlá.

„Zákon je zásadním milníkem v ochraně přírody,“ okomentovala to Lenka Fryčová, expertka ze středoevropské pobočky Světového fondu na ochranu přírody (WWF).

Úbytek o desítky procent

Podle evropského komisaře pro životní prostředí Virginijuse Sinkevičiuse ubývá hmyz ve velké části Evropy „děsivou rychlostí“. Některé výzkumy dokonce uvádějí, že ho od konce 90. let ubylo o 80 procent, řekl v rozhovoru pro web Politico.

Podle eurokomisaře je ve špatném stavu celkem 80 procent evropských ekosystémů, tedy míst se specifickými a přesně vybalancovanými podmínkami, ve kterých rostliny, živočichové – i člověk – společně žijí.

„Obnova původního rázu české krajiny, ke které mokřady, remízky, háje a pestrost hmyzu nebo ptactva neodmyslitelně patří, má také velkou podporu české veřejnosti. Zatímco u jiných opatření na ochranu klimatu jsme v rámci EU spíš skeptičtější, na naší přírodě nám velmi záleží,“ doplnila Truchlá.

Celý článek si můžete přečíst zde 

Zpět

Spoluorganizátor
Partner
Záštita
Mediální partner
Mediální podpora

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Manažerka veletrhu

Zuzana Boháčová
+420 602 593 447
zuzana.bohacova@cerna-louka.cz

Marketing veletrhu

Denisa Urbanová
+420 723 982 003
denisa.urbanova@cerna-louka.cz